Меркел: „Сакаш да се ракуваме?“, Трамп: „Ма, иди бегај!“


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Во петокот претседателот на САД, Доналд Трамп, имаше средба во Белата куќа со германската лидерка Ангела Меркел, и нормално, истата не можеше да помине „најнормално“, без Трамп да изведе некоја негова „фора“.

Новинарите кои ги фотографираа, очекуваа тие да се ракуваат, но политичарите никако не си пуштаа рака. Потоа новинарите им рекоа отворено „ајде, ракување“, па Меркел прибрано го праша дали сака да се ракуваат.