Меланија не се сели од овој раскош од 100 милиони долари – во Белата Куќа ќе оди по 6 месеци


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Доналд Трамп од јануари следната година ќе се пресеси во Белата куќа, но без сопругата Меланија и синот Барон.

22-11-trump-melania-apartman6

Како што пишува New York Post, Меланија и Барон Трамп ќе му се придружат  на идниот претседател на САД во Белата куќа по шест месеци, кога нивниот десетгодишен син ќе ја заврши учебната година во Њујорк.

22-11-trump-melania-apartman1

22-11-trump-melania-apartman2

„Меланија е многу блиска со синот, а бидејќи самата кампања на Барон тешко му падна, таа се труди повеќе да не му отежнува“, пишуваат медиумите.

22-11-trump-melania-apartman3

Барон посетува привтно училите каде трошоците за школарина чинат 400.000 долари годишно. Мајка му редовно му помага за домашните задачи, а Доналд во неколку наврати рече дека немаат дадилка за синот и дека бројот на вработени во луксузниот пентхаус се обидуваат да го сведат на минимум.

22-11-trump-melania-apartman4

„Ако имате премногу помош, нема да стигнете да го запознаете своето дете“, рече тој за списанието People.

22-11-trump-melania-apartman5