Мекгрегор организира УФЦ борба помеѓу – Том Круз и Џастин Бибер!?


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


MMA како се повеќе да станува бизнис, а ако се продолжи во вакви насоки би можела многу да почне да наликува на американските кечери кои се само глума.

Познатиот пејач Џастин Бибер на борба го предизвика легендарниот актер Том Круз.

Немаше да биде Мекгрегор, Мекгрегор ако не се вклучеше во оваа најава.

„Сакам да го превизвикам Том Круз на борба во октагон. Ако не го прифати овој предизвик тогаш е исплашен и ќе нема да може да се извлече од тоа. Кој сака да ја организира оваа борбза? Дан Вајт (Претседател на УФЦ)“.

На овој Твит иако не беше повикан се јави Мекгрор и порача дека тој ќе ја организира борбата.

„Ако Том Круз е маж да ја прифати борбата. Мекгерор спортс и ентертемент ќе ја организираа оваа борба. Дали Том Круз може да се бори како во неговите филмови? Ќе дознаете наскоро“, гласи реакцијата на Конор на твтот на Бибер.