„Лудиот“ Пике ја даде најлудата изјава во кариерата!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Главна тема во сите спортски медиуми е историската победа на Барселона од 6:1 над ПСЖ.

Навивачите на каталонскиот клуб уживаат во импресивната победа и „чудото“ кое го направија нивните херои со кое се пласираа во четвртфиналето од Лигата на шампиони.

Целата маѓична атмосфера ја збогата дефанзивецот Жерар Пике, кој даде „луда“ изјава по завршувањето на натпреварот.

„Моја препорака е да се регрутираат многу медицински сестри во болниците, ќе биде жестоко за девет месеци. Вечерва ќе има многу љубов меѓу нашите фанови, ќе падне голем секс“, изјави Пике, кој не пропушти прилика да ги „боцне“ хејтерите.

„Имаше многу луѓе кои се обидуваа да не погребат. Еден ден ќе ја предадеме круната, но и понатаму сме тука. Оние кои не сакаа да поминеме нема да имаат убав ден, но сонцете и утре ќе изгрее“, заклучи Пике.