Славни

Линдзи Пелас се жали: Од бујните гради ме боли грбот

Една од најомилените Плејбој зајачици на денешницата почна да се жали дека има проблеми и болки во грбот, па сака да знае дали за тоа причина се нејзините бујни и атрактивни гради.

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

Линдзи Пелас се појавува во епизода од шоуто The Doctors, кое се емитува во САД, и одлучи пред ТВ камерите да побара одговор за својата мака.

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

Иако нејзините гради се главната причина за 6,8 милиони следбеници на нејзиниот Инстаграм профил, таа поради нив има и физички проблеми. Призна дека, покрај тоа што поради своите бујни гради многумина ја малтретираат, секојдневно трпи и сериозни болки во грбот.

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

Линдзи, која моментално живее во Лос Анџелес, одлучи стручно да провери дали навистина големите гради се причината за болките во грбот, па се обрати кај хирургот д-р Хуман Меламед. Тој ја утеши дека таа всушност има „совршена карлица“ како што може да се види од рентгентските снимки.

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

A post shared by lindsey (@lindseypelas) on

To Top