Лига Европа: Атлетико – Арсенал во полуфинале!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Попладнево во седиштето на УЕФА, во Нион се одржа ждребот за полуфиналето од најмасовното натпреварување Лига Европа.

Ждребот сакаше двата најголеми фаворити за трофејот, Атлетико Мадрид и Арсебал да ги спои во полуфиналето. Вториот полуфинален пар е Марсеј и Салзбург.

Полуфинални парови:

Марсеј – Салзбург
Арсенал – Атлетико Мадрид