Лаказет даде маестрален гол, но сите зборуваат за неговата прослава!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Фудбалерите на Лион со пресврт успеаа да ја совладаат Рома со 4:2 во првиот меч од четвртфиналето во Лига Европа.

Иако Рома на полувремето водеше со 2:1, францускиот клуб успеа да направи комплетен пресврт. Конечните 4:2 беа дело на Лаказет кој постигна маестрален гол од дваесетнина метри.

Сепак, она за што денес зборуваат сите е неговата прослава на голот…исклучително интересна!


Alexandre Lacazette Goal HD – Lyon 4-2 AS Roma… by Jek09Pre