Куман ќе лапне 12 милиони евра оти предвреме го избркаа од Барселона


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Роналд Куман доби отказ откако Барселона вчера беше поразена од Рајо Ваљекано со 1:0.

Куман од поодамна ја изгуби довербата кај Лапорта, но веројатно поради финансиската криза клубот не го отпушташе. Сепак поразот од Рајо ја прели чата и Лапорта се реши да го отпушти Куман и така да му исплати 12 милиони евра оштета.

Лапорта се надеваше дека Куман ќе започне да бележи добри резултати, меѓутоа на Каталонците никако не им одеше, поради тоа отказот беше неизбежен.