„Кралевите“ добија нови коли, па имаа трка – видете кој победи (видео)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Ѕвездите на Реал Мадрид повторно, како и секоја година, на спонзорски ивент ги презедоа своите нови автомобили.

Се разбира, станува збор за автомобили од главниот спозор „Ауди“, а подолу може да видите кој модел ги избра секој од фудбалерите.

Притоа, на гламорозната церемонија беше направена и симулација на трка, а победи Дани Карвахал пред Рамос и Асенсио.

Марсело – RS6 Performance
Тони Крос – SQ5
Лука Зидан – Q7 Sport
Борха Мајорал – Q7 Sport
Начо Фернандез – RS6 Performance
Асшраф – Q7 Sport
Хесус Ваљехо – Q7 e-Tron
Лукас Васкез – RS5
Кико Касиља – SQ7
Тео Хернанес – Q7 e-Tron
Дани Себаљос – Q7 Sport
Маркос Љоренте – Q7 e-Tron
Дани Карвахал – Q7 Sport
Варан – RS6 Performance
Матео Ковачиќ – Q7 Sport
Кејлор Навас – RS7 Performance
Казимиро – Q7 Sport
Бензема – RS5
Лука Модриќ – Q7 Sport
Асенсио – S5
Герет Бејл – Q7 Sport
Иско – Q7 Sport
Кристиано Роналдо – RS7 Performance
Серхио Рамоз – R8 Spyeder
Зинедин Зидан – RS6 Performance