Кошаркарката Камбеџ се разголе за Плејбој


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Австралиската кошаркарка Лиз Камбеџ позираше во разголено издание за списанието ESPN во 2019 година, а сега се соблече за насловната страница на Плејбој, на која даде одлично интервју. Лиз е член на ВНБА тимот на Las Vegas Aces.

„Да, јас сум спортистка која е висока над два метра и кој сака секс. Па што сега? Ние сме луѓе и имаме секс. Како спортист, се чувствував како да не сум секси. Сè што тие сакаа од мене беше да седам, молчам, работам напорно и да се занимавам со мојот спорт“, рече Лиз, додавајќи:

„Бидејќи сум жена и спортист, чувствував голем притисок врз мојата сексуална идентификација. Пред многу години бев збунета. Дали сум хетеро, дали сум бисексуалка, дали е сè во ред со мене што не сакам жени?”