Спорт

Кој вели дека Диего Коста не покажа ништо на дербито?

Диего Коста е најдобар стрелец на Челзи и во Премиер лигата со 15 постигнати гола, но синоќа на „Енфилд“ против Ливерпул немаше своја вечер.

Диего Коста синоќа пропушти шанса да му донесе победа на својот тим, откако во 77-та минута шутираше пенал за кој самиот се избори, но Мињоле го одбрани неговиот шут.

Меѓутоа Коста не остана запаметен само по промашениот пенал. Еден момент од натпреварот, кога после еден загубен дуел остана да седи на теренот, набрзо стана хит на социјалните мрежи.

To Top