Кога Рамос еднаш културно „му го спушти“ на Ибра


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Финале од Лига на шампиони меѓу Реал и Ливерпул 2018-та. Кралевите го освоија престижниот трофеј со победа од 3:1. Меѓу другото, овој дуел остана запаметен и по жестоко остриот и тежок фаул на Рамос во негов стил врз Салах, кога му го исчаши рамото на асот на Ливерпул. Потегот го искоментираа и од Европската џудо унија, а исто и Златан, дрско во свој стил, на Твитер. Серхио му го спушти елегантно.