Кире Лазаров држи тајм-аут – после тоа „Алкалоид“ прави серија од 5:0


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Вака звучи мотивацијата кога ќе „згрми“ Кире. Но тоа очигледно донесе и плод. Алкалоид со серија од 5:0 поведе со 22:21, но сепак неискусните гостински играчи не издржаа во финишот. Алкалоид водеше со 25:23 на седум минути до крајот, но тогаш искуството на Вардар исплива на површина. Црвено-црните со низа од 5:0 направија пресврт и на крајот победија со 28:25.