Карикатура на Серена Вилијамс го шокира светот (фото)


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Инцидентот кој го направи Серена Вилијамс во финалето на УС Опен се уште е главна тема во спортските медиуми.

Серена во финалето загуби од Јапонката Наоми Осака, но мечот го одбележа инцидентот кој Американката го имаше со судијата Алберто Рамос.

Серена го нарече судијата „крадец“, па беше казнета со губење на гемот, што на крајот ја чинеше титула во УС Опен.

Тој инцидент ја подели тениската јавност, некои застанаа на страната на Вилијамс, а многумина ја осудија.

Во јавност се појави и нејзина карикатура на која Серена е прикажана како скока над рекетот, а судијата на нејзината сопарничка и вели: „Можиш да ја пуштиш да победи?“