Канадскиот премиер со кајак „упадна“ на свадба (фото)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Канадскиот премиер Џастин Трудо приреди вистинско изненадување кога на една свадба „упадна“ со кајак.

Трудо без никакво дополнително обезбедување им се приближил на младоженците Мишел и Ханер, кои се возеа со бротче во националниот парк Викторија, и им ја честита венчавката.

Ова за парот беше огромна чест, а невестата беше воодушевена од бакнежот што го доби од Трудо.