Какви навреди си разменија Ибра и Лукаку на дуелот меѓу Милан и Интер


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Најдобриот фудбалер на Милан, Златан Ибрахимовиќ, со убав гол прво го отвори дербито на Милано против Интер.

Но, врз неговиот погодок и одлична игра сенка фрли жестокиот вербален дуел кој Ибра го предизвика со Ромел Лукаку пред крајот на првиот дел. Белгиецот со конгоанско потекло збесна и тргна да се пресмета со Ибрахимовиќ за кого се испостави дека го вреѓал на расна основа.

Тука Ибра му вели на Лукаку: „Go do your voodoo shit, you little donkey”

Лукаку во бес му одговори исто навредливо: „Еби се ти и твојата жена“.