Кајли „си грми“ на Инстаграм – жешки пози од над 11 милиони допаѓања


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Откако ја објави новата колекција на шминки од нејзиниот бренд Kylie Cosmetics, Кајли Џенер уште повеќе го зголеми интересот за нејзиниот Инстаграм профил кај широката публика на оваа социјална мрежа со серија жешки фотографии на кои провоцира позирајќи во сексапилно издание.

Кајли објави пет фотографии направени покрај базен во нејзината луксузна вила, кои на нејзиното Инстаграм конто донесоа над 11 милиони допаѓања.

Факт е дека физичкиот изглед на Кајли е производ на голем број пластични опреации, од кои таа не крие дека вбризгува ботокс во своето тело, а не говори за остатокот од хируршките естетски интервенции. Но, очигледно денешното општество негува афирмативна привлечност кон ваквиот тип на естетика, кога толку ревносно ги поддржува и следи јавните личности од рангот на Кајли.