Спорт

Јелена Карлеуша: Ван Перси е глуп кучкин син!

Вчерашниот дуел помеѓу Бешикташ и Фенербахче го одбележа дуелот помеѓу српскиот дефанзивец Душко Тошиќ и холандскиот напаѓач Робин ван Перси.

Откако дојде до контакт помеѓу нив двајцата Ван Перси веднаш падна како покосен глумејќи дека дека Тошиќ го удрил силно.

На тоа наседна судијата кој му покажа директен картон на Србинот, кој полуде и сакаше физички да се пресмета со Холанѓанецот.


Crveni karton Tosica by goloviliga

На ова не остана рамнодушна ни сопругата на Тошиќ, популарната балканска ѕвезда Јелена Карлеуша која преку социјалните мрежи распали со навреди по Робин ван Перси.

Advertisements
To Top