Ја возеше гола на својот Ferrari – сега им виси казна од 500 евра (видео)


Ep.1 Urban Explorer: Каде да пиете најдобро кафе во Скопје!? ↓↓↓


Целосно гола девојка беше снимена како се вози на горниот дел од еден луксузен Ferrari модел на шпанското егзотично летувалиште Ибица. Снимката стана инстант хит на социјалните мрежи.

Парот ги доби своите пет минути слава на интернет, но сега се најде во проблеми со законот бидејќи по нив трага шпанската полиција.

Портпаролот на полицијата изјави дека властите веројатно лесно ќе ги најдат, бидејќи „не постојат многу такви автомобили на Ибица“.

Локалните медиуми наведуваат дека ако ги стигне законот, ги чека казна од 500 евра.