Авто мото

Извршено тестирање на „ѕверот“ од McLaren: Еве колку е брз 570 С моделот

Ако сакате да ја почувствувате моќта и духот на McLaren, не ви се потребни моделите „720S“ или „765LT“. Доволен ви е „570S“ за да ви ги исполни желбите и очекувањата и да ви ја пружи потребната доза адреналин.

„570S“ развива и до 329км/ч. Поседува 3.8 литарски твин-турбо „V8“ мотор со седум брзински автоматски менувач и може да произведе 562 коњски сили.

Доволно е да го погледнете видеото за да сфатите за каков ѕвер станува збор.

To Top