Изненадување: Халиловиќ на прегледи во Милано!


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Во денот кога главна вест во фудбалска Европа беше казната која УЕФА му ја изрече на Милан, спортскиот директор на „росонерите“ договори изненадувачки трансфер.

Имено, хрватскиот репрезентативец Ален Хилиловиќ денес пристигна во Милано на лекарски прегледи и се очекува да потпише тригодишен договор со миланскиот гигант.

Халиловиќ, кој важеше за еден од најголемите хрватски таленти моментално е член на Хамбургер, а последната година ја помина на позајмица во Лас Палмас.

Талентираниот Хрват веќе постигна договор со Милан, а интересно е дека сите детали од трансферот ќе бидат дури откако Халиловиќ ќе ги помине лекарските прегледи.

Фудбалерот во голема тајност денес пристигна во Милано, па откако ќе ги помине лекарските прегледи се очекува да потпише 3-годишен договор со „росонерите“.