Излета од надвозник висок 20 метри и преживеа (снимка)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Снимките од камерата на Одделот за транспорт во Висконсин го покажуваат црвениот камионет што слета од највисоко ниво на надвозникот во Милвоки во саботата наутро, откако возачот изгуби контрола над возилото.

Откако камионетот паднал на земја, двајца возачи притрчале да му помогнат на човекот. Тој сè уште бил свесен и не изгледал сериозно повреден.

Пожарникарите во Милвоки го пренеле човекот во болница, а засега не се знае точно со какви повреди се здобил, пишува Њујорк пост.