Изгор скапа сообраќајка


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Во сообраќајна незгода која се случила во Шпанија неа учествувале две скапи Porsche модели, електричниот Taycan 4S Cross Turismo и Macan. Според достапните информации, Macan-от бил паркиран на улицата, а во него удрил Taycan управуван од 45-годишна жена.

Откако удрил во „Macan“, тој завршил на покривот на Taykan-от, а потоа и двете возила удриле во ѕид. Од силината на ударот автомобилите го пробиле ѕидот и делумно го срушиле. Добрата вест е што возачката е само полесно повредена, но таа била пренесена во болница поради напад на паника.

За расчистување на последиците од несреќата пристигнале неколку противпожарни единици. Интересно е што откако Macan бил подигнат со дигалка, Taycan можел нормално да вози. Сепак, ќе мора да се направи поправка и контрола.