Избегал од затвор и ја грабнал вонбрачната жена


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Полицијата трага по 32 годишниот Б.А. од Струмица откако избегал од затворот во Гевгелија.

Вчера попладнето тој од радовишкото село Ораовица насилно ја грабнал С. З. (35), која му била вонбрачна жена и со која имал вонбрачно дете и пеш ја однел во правец на Струмица.

Од полицијата информираат дека случајот во полиција го пријавила нејзината мајка Н.З. (67).