Интересен транспарент се појави на „Камп Ноу“


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓



Натпреварите на „Камп Ноу“ се секогаш прилика навивачите да ги видат своите идоли како Иниеста, Меси, Нејмар и останатите ѕвезди на Каталонците.

На трибините секогаш има навивачи од сите делови на светот кои често прават транспаренти со цел полесно да ги воочат играчите на теренот. Најчесто се тоа транспаренти од типот: „Меси те молам поклономи го дресот“ и слично.

Токму два такви слични транспаренти се појави синоќа на „Камп Ноу“ пред почетокот на натпреварот помеѓу Барселона и Селта. Имено, еден брачен пар на многу интересен начин го замили Меси да им го поклоно својот дрес.

Мажот на транспарентот напиша: „Меси, ако ми го поклониш својот дрес, јас тебе ќе ти ја дадам сопругата“, меѓутоа сопругата за Лео имаше друг предлог и напиша: „Меси, ако ми го поклониш својот дрес ќе ти го дадам својот сопруг“.