Спорт

Интер и Тотенхем се „тепаат“ за новата француска ѕвезда

Фудбалерот на Лион, Лукас Тусар е голема трансфер желба на Интер и Тотенхем, пренесуваат италијанските медиуми.

21-годишниот играч за врска пристигна во Лион од Валенсиен во 2015 година за 3 милиони евра, но со своите добри партии го привлече вниманието на европските гиганти.

Неговата цена постојано расте, а Интер не сака да губи време и веќе испратил скаути да ги следат неговите настапи.

Лукас Тусар би бил идеално засилување за Спалети во формацијата 4-2-3-1 и поради тоа „нероаѕурите“ го сакаат фудбалерот уште во јануари.

Сепак, проблем за Интер што и Тотенхем е сериозно заинтересиран па ќе имаат голема конкуренција за потписот на младиот Французин.

Advertisements
To Top