Има 45 години а многу двојно помлади фудбалери можат „вода да му носат“ за физичката форма

Бившиот бразилски фудбалски репрезентативец и играч на Баерн Минхен, Зе Роберто и на 45 годишна возраст е во неверојатна физичка кондиција.

Во својата кариера во Европа тој играше за Реал Мадрид, Баер Леверкузен, Баерн Минхен и Хамбургер, па иако наскоро ќе наполни 46 години, на неговиот физикус можат да му позавидат и многу активни фудбалери.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zé Roberto (@zr11) on

Зе Роберто ја воодушеви фудбалската јавност со фотографија од тренинг на која изгледа неверојатно.