Видео: Нејмар го постигна голот на сезоната, но сите зборуваат за реакцијата на голманот!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Нејмар оваа сезона не е на нивото од претходните сезони, но и понатаму е стандарден во тимот на Каталонците кои во последното време играат одлично.

Барселона синоќа со „петарда“ ја испрати Селта од „Камп Ноу“, па иако сите голови беа убави на свој начин, еден се издвојува посебно.

Особено спектакуларен беше голот на Нејмар кој успеа да го лобова гостинскиот голман на исклучително мал простор, па ова сигурно ќе биде еден од најубавите голови сезонава во Примера.

Сепак, најголемо внимание на социјалните мрежи привлече потегот на голманот Алварез кој со поглед ја испрати топката.