И тоа е можно: Крава прекина тениски меч!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Крава на тениски турнир? Можно е, ако е Индија во прашање…

Познато е дека кравата во оваа земја е свето животно и дека без проблем може да се шета по улиците…. е сега одлучи да се прошета и по тениските терени.