Славни

И Горан Иванишевиќ заразен со коронавирус

Бившиот хрватски тениски ас, Горан Иванишевиќ, јавно потврди дека е позитивен на коронавирус.

Иако во претходните денови беше негативен на Ковид-19 денес се огласи преку Инстаграм и потврди дека неговиот трет тест бил позитивен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goran Ivanisevic (@goranivanisevicofficial) on

„За жал, после два негативни теста во последните 10 дена само што ги дознав резултатите од денешниот трет тест и тој е позитивен на Ковид-19. Добро сум, немам симптоми. Сакам да ги известам сите кои биле во контакт со мене дека сум позитивен на Ковид и би ги замолил да ги превземат сите чекори за да се заштитат себе и нивните блиски. Јас продолжувам со претходно започнатата самоизолација. Им посакувам на сите заразени брзо опоравување“, напиша Хрватот.

Освен Иванишевиќ после Адрија Тур заразени се Димитров, неговиот тренер, Троицки, неговата сопруга, Борна Чориќ, Новак Ѓоковиќ, неговата сопруга Јелена

To Top