Хит на социјалните мрежи: Сообраќаец запре бебе и му бараше возачка дозвола (видео)


Традицијата вели: Аргентина ме демантира!? - 14 ден ↓↓↓Видеото на кое е снимен сообраќаен полицаец кој на враќање од работа ја запира својата 10-месечна ќеркичка, која вози количка, стана хит на социјалните мрежи.

Полицаецот Алекс Кип од Орландо се враќал од работа дома , кога на улицата пред куќата ја забележал својата десетмесечна ќеркичка како вози количка. Неговата сопруга го снимнила видеото , а колегите полицајци го објавиле на Фејсбук.

„Полицаецот Алекс Кип се враќал од работа и ја запрел ќеркичката за возење на погрешна страна на улицата.” , напишаа неговите колеги.

На видеото се гледа како таткото ја запира малечката Тајлин и од неа бара да му покаже возачка и сообраќајна дозвола. На тоа девојчето се смее и затоа добила само предупредување.

Снимката е споделена на социјалните мрежи со илјадници лајкови и позитивни коментари.