Херој на годината: Му го спаси животот на противнички фудбалер!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Натпреварот помеѓу Бохемианс и Словачко заврши со резултат 0:0, а мечот го одбележа реакцијата на Конте кој му го спаси животот на противничкиот фудбалер Берковец.

После мечот Берковец јавно му се забладодари на Конте за неговиот херојски потег.

„Сакам да му се заблагодарам на Коне што ми го спаси животот. Благодарам многу“, напиша Берковец на Фејсбук.

Погледнете како изгледаше тоа!


Le geste héroïque de Francis Koné by ohmygoal