Хали Бери во полн сјај – како да има 22, а не 52 години


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓Популарната холивудска актерка Хали Бери, по којзнае кој пат, уште еднаш го собра сето внимание и ги остави присутните без зборови на црвениот тепих од промоцијата на календарот на Pirelli за 2019 година, пленејќи со својот фантастичен изглед и заводливост.

52-годишната убавица, која во речиси 30 годишната кариера не направила ниеден гаф на црвениот тепих , се најде во средиштето на вниманието во Милано. Таа се појави во фустан со опасно длабоко деколте и со тантели од норвешката модна куќа Aadnevik.

Не помина незабележан ниту високиот шлиц на фустанот во пастелни бои , кој ги истакна нејзините совршени нозе.