Готово: Сити на чекор од првото летно засилување


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Новиот англиски шампион, Манчестер Сити е на чекор да го обезбеди првото големо засилување за следната сезона.

Како што пренесува добро информираниот новинар Хозе Алварез, „граѓаните“ се блиску до договор со играчот за врска на Наполи, Жоржињо.

Неговиот агент минатата недела беше во Англија и имаше состанок со челниците на Сити, кој поминал одлично, па двете страни се блиску до договор.

Познатиот новинар тврди дека Жоржињо ќе биде првото засилување за Сити за следната сезона и тоа по барање на Пеп Гвардиола.

Жоржињо игра на позицијата централен играч за врска и е тип на играч каков што Гвардиола обожава да има во својот тим.