Гол технологија под итно: Видете каков гол не признаа судиите во ЛЕ!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Натпреварот од 1/16 финалето во Лига Европа помеѓу Легија и Ајакс заврши без голови и тоа само поради грешка на судиите.

Играчот на холандскиот тим Дејвид Класен постогна регуларен погодок, кој за жал не беше признат од страна на судиите.

Иако јасно се гледа дека голманот на Легија, Маларц ја држи топката која ја премина гол линијата, сепак судиите не покажаа на центар.

Ова е само уште еден доказ дека во фудбалот е неопходна гол-технологија.