Германија елиминирана: Бразилците се смеат, Англичаните скокаат од радост (видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Германската репрезентација го приреди најголемото изненадување на Мундијалот и беше елиминирана уште во групната фаза.

Актуелниот светски шампион денес загуби од Јужна Кореја, па како последно пласирана репрезентација во групата го завтрши настапот на Мундијалот.

И додека Германците плачат и се во шок, има и такви кои елиминацијата на „панцирите“ ја дочекаа со голема радост.

Видете како Англичаните се радуваа на дебаклот на Германците.

Бразилската „Фокс Спорт“ пак со инетресен Твит ја прокоментира елиминацијата на Германија и покажа што мисли за тоа.