Фотогалерија: Павков на рамениците на играчите па со навивачите на трибините


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Црвена Звезда оствари историска победа, прва за српскиот фудбал во Лига на шампиони.

Знаеа тоа да го прослават играчите на српскиот шампион, а во центарот на вниманието беше двојниот стрелец Милан Павков, кој во еден момент се најде на рамениците на соиграчите, а потоа и на северната трибина заедно се популарните Делии.