ФОТО: Ѕвездите на Јувентус се изгбија на Бернабеу, реагираше обезбедувањето!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Синоќа се играше големото „Суперкласико“ на „Сантиаго Бернабеу“ кое привлече големо внимание во целиот фудбалски свет.

На трибините на „Сантиаго Бернабеу“ синоќа имаше голем број на фудбалски ѕвезди, а меѓу нив и неколку ѕвезди на Јувентус.

Меѓутоа, пред да направат селфи од ложата, Дибала и компанија се изгубија пред стадионот.

Весникот „АС“ тврди дека долго вртеле по ходниците на стадионот, обезбедувањето не им дозволило да се движат наоколу и едвај успеале да се снајдат.

Најпрво го згрешиле влезот и обзбедувањето не им дозволило да влезат, а откако го пронашле влезот, лутале по ходниците.