Актуелно

ФОТО: Воз згмечи автомобил кај Кондово

Автомобил марка „ситроен“ изутринава заврши под локомотива на Македонски железници додека поминувал преку пругите кај скопското село Кондово. За среќа жртви нема. Возачот на автомобилот поминал со полесни повреди, пишува АлсатМ.

Од МВР засега нема детали за несреќата.

Извор/Фото: АлсатМ

Advertisements
To Top