Спорт

Фото: Претседателот на Јуве летна за Грција на средба со Роналдо

Преговорите за трансферот на Кристиано Роналдо од Реал Мадрид во Јувентус се во завршна фаза, па медумите тврдат дека може да биде комплетиран во следните 48 часа.

Денес агентот Жорге Мендеш пристигна во Мадрид на финални преговори со претседателот Флорентино Перез.

Во меѓувреме италијанските медиуми ексклузивно пренесуваат дека претседателот на „старата дама“, Андреа Ањели со приватен лет се упатил за Грција каде што моментално се одмара Кристиано Роналдо.

Дватјцата ќе имаат средба во нашата соседна земја каде ќе бидат договорени последните детали.

Се е спремно за еден од најголемите трансфери во изминатата деценија.

To Top