Фото: Новата UFC девојка е неверојатно секси!

Атрактивната нова UFC девојка, Линдси Пелас оваа сабота ќе дебитира во ММА во Лос Анџелес, пренесуваат англиските медиуми.

Медиумите потенцираат дека „Таа е мелем за очи“. Станува збор за 25-годишен модел кој го нарекуваат интернет сензација поради своите облини и навиката да објавува секси фотки на социјалните мрежи.

До скоро таа беше во врска со синот на фудбалската легенда Џорџ Бест, Калум, кој ја откачи славната секс бомба откако дозна дека ќе влезе во реалното шоу Big Brother. Kалум сметал дека во реалното шоу од кое тој ќе биде дел ќе има многу секс, па надворешна врска би му била само товар, и поради тоа ја „корпоса“ бујната Пелас.