Фото: Нивес е спремна за Мундијалот – ќе биде „муза“ на „коцкестите“


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


До почетокот на Светското првенство во Русија останаа уште десетина дена, а заедно со фудбалерите за почетокот на турнирот се спрема и хрватската старлета, Нивес Целзиус.

Нивес е позната како љубител на фудбалот и голем навивач на „коцкестите“, па и таа го спреми својот „дрес“ за Русија.

Таа на својот Инстаграм профил објави провикативна фотографија со „коцкесто“ трико и испрати поддршка до хрватските репрезентативци.

„Кога Нивес ќе каже vamos…“