ФОТО: Навивач го истетовира ликот на Лаказет… на задникот!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Александер Лаказет минатото лето пристигна во Арсенал од Лион, па и покрај лошата сезона на „топџиите“, Французинот ги собра симпатиите на фановите.

Доказ за тоа е потегот на еден навивач на Арсенал, кој на задникот го истетовита ликот на Лаказет!

Французинот беше воодушевен од потегот на овој навивач…

„Кога ќе го повикаш фанот кој твојот лик го истетовирал на…телото“, напиша Лаказет.

When you invite the fan who tatooed your face on his.. body ??? #CrazyFan #Coyg

A post shared by Alexandre Lacazette (@lacazettealex) on