Фото: Меси има нова тетоважа!


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


На тренингот на аргентинската репрезентација фоторепортерите можеа да видат нешто ново кога е Меси во прашање, а тоа е тетоважа на десната нога.

На истата нога Меси ги имаше истетовирано неговиот син Тиаго, заедно со цвеќе и крилја, а сега остана само бројот 10 со некои детали.

Argentina's Lionel Messi practices during a training session in Belo Horizonte, Brazil, Tuesday, Nov. 8, 2016. Argentina will face Brazil in a 2018 World Cup qualifying soccer match on Thursday. (AP Photo/Eugenio Savio) Argentina's Lionel Messi attends a training session in Belo Horizonte, Brazil, Tuesday, Nov. 8, 2016. Argentina will face Brazil in a 2018 World Cup qualifying soccer match on Thursday. (AP Photo/Eugenio Savio)