Јорданска авиокомпанија го „боцна“ Трамп во својата реклама


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Јорданската авиокомпанија Royal Jordanian Airlines одлучи да ги искористи претседателските избори во САД во маркетиншки цели за понудата на авиобилети за last minute летовите.

Во новата реклама за оваа цел, авиокомпанијата го „брецна“ Доналд Трамп: „Во случај тој да победи. Патувајте во САД додека ви е дозволено“, посебно однесувајќи се на муслиманите, во случај тие, како што најави Трамп дека ќе постапи ако победи на изборите, да добијат забрана за влез во САД.

9-11-jordanairlines-trump1

Посебни цени на авиобилетите со оваа реклама тие нудат за Чикаго, Детроит и Њујорк.