СПОДЕЛИ МУЗИКА: Калевала – “La Vie En Rose”, француски шарм со македонски акцент


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Ако сте ги подзаборавиле, или можеби никогаш не сте ги запознале дечките од македонскиот бенд „Калевала“, кој до пред неколку години правеше одлични „живи“ свирки на скопските улици и плоштади, еве едно потсетување или запознавање со нив.