ФОТО: Косовска убавица која го одзема здивот!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Елита Руди е косовска ТВ водителка, која има стотици илјади обожаватели на социјалните мрежи.

Елита Руди е убавица од Косово, родена во 1993 година. Таа е позната ТВ-водителка, а на Instagram ја следат над 350.000 обожаватели.

Убавата бринета е родена во Ѓаковица, а особено популарна е на Косово и во Албанија каде ја нарекуваат секс симбол.

Sky is the limit ??

A post shared by Elita Rudi (@elita.rudi) on

Во слободното време обожува да патува, а неодамна ги посети Унгарија, Хрватска, Швајцарија, Албанија, Италија и Турција. Постојано објавува фотографии од патувањата и фотосесиите на кои позира како модел. Сака и да готви и често објавува фотки од свои јадења.

Escape?

A post shared by Elita Rudi (@elita.rudi) on

?

A post shared by Elita Rudi (@elita.rudi) on

Girls can't what? #Riding

A post shared by Elita Rudi (@elita.rudi) on

SimplePic??

A post shared by Elita Rudi (@elita.rudi) on