Спорт

Фото: Фенербахче со сите ѕвезди слета во Скопје

Турскиот фудбалски гигант Фенербахче денес слета во Скопје, а утре ќе ги одмери силте со македонскиот шампион Вардар во рамките на Лига Европа.

Делегацијата на турскиот тим ќе бидат сместени во хотелот „Мериот“, а вечерва од 19 часот ќе го имаат единствениот тренинг на „Филип втори“ арената пред утрешниот натпревар.

Тренерот Кочаман за натпреварот со Вардар повика 20 фудбалери, меѓу кои и последната аквизиција Роберто Солдадо. Во тимот се и остантите ѕвезди Робин ван Перси, Валбуена, Шкретел…

To Top