FICBALL – прв меморијален младински турнир во чест на кошаркарот Фиц (1999-2014)


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Од 7 до 9 април, во ВИП арената од С.Ц. „Борис Трајковски“, ќе се одржи првиот младински кошаркарски меморијален натпревар во сеќавање на прерано починатиот кошаркар Филип Сотиров-Фиц (1999-2014).

A post shared by FICBALL (@ficball) on

Во 13 натпревари кои ќе се одиграат, на турнирот ќе присуствуваат 6 екипи, 80 кошаркари и 20 тренери. Учество ќе земат младинските тимови на Барселона, Фенербахче, Бугарската Национална Репрезентација, Партизан Белград, Водно Санс, Партизан Скопје и Кајолу.