Спорт

Фаворитите среќни во ФА Купот- видете ги осминафиналните парови!

Извлечени се двојките за осминафиналето од ФА Купот, а жребот сакаше да нема дерби натпревари во оваа рунда.

Бранителот на трофејот на ФА купот Манчестер Јунајтед во осминафиналето од ова натпреварување ќе гостува кај екипата на Блекбурн. Арсенал му гостува на Сатон, а Челзи ќе игра со Волвс.

Осминафинални парови:
Барнли – Линколн
Фулам – Тотенхем
Блекбурн – Манчестер јунајтед
Сатон – Арсенал
Мидлсброу – Оксфорд
Волверхемптон – Челси
Хандерсфлилд – Манчестер Сити
Милвол – Дерби/Лестер

Advertisements
To Top